QL24 najlepsze arty w sieci | Jak dbać o dach?
15807
post-template-default,single,single-post,postid-15807,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
dachówka ceramiczna

Jak dbać o dach?

Nie tajemnica jest, że dbałość o daną rzecz jest tańsza niż jej wymiana. Podobnie jest z pokryciami dachowymi — lepiej profilaktycznie o nie dbać niż w pewnym momencie narazić się na duże koszty związane z ich wymianą. W jaki sposób można zadbać o blachodachówkę oraz o dachówkę ceramiczną?

Jak zadbać o blachodachówkę?

Blachodachówka cechuje się tym, że nie jest skomplikowana w utrzymaniu czystości. Jednak pomimo faktu, W jest bardzo wytrzymała, trzeba o nią odpowiednio zadbać. Głównie należy zwrócić uwagę na to, aby robić to systematycznie, wtedy możliwe jest uniknięcie większych problemów. Przede wszystkim najróżniejsze zabrudzenia w postaci piasku czy liści, zaleca się likwidować na bieżąco. Dotyczy to także śniegu i lodu. Warto pamiętać, że blachodachówka nie jest szczególnie wymagająca, dlatego można ją bez problemu przemywać wody, także że środkami czyszczącymi, których charakter nie jest dość żrący. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie do tego różnego rodzaju szczotek — byle nie drucianych. Wszystko dlatego, że naruszają one powierzchnię metalu, w których kumuluje się woda, tworząca w danym miejscu rdzę. W związku z powyższym dobrze jest sprawdzić stan materiału, aby w razie potrzeby szybko zainteresować. Zwlekanie może tylko przyczynić się do konieczności wymiany uszkodzonego elementu.

Dachówka ceramiczna — w jaki sposób można o nią zadbać?

Dachówka ceramiczna cechuje się tym, że jest to materiał najwyżej jakości, który wyróżnia się niezwykłą trwałością. Większość renomowanych producentów daje gwarancję jakości na ten rodzaj pokrycia dachu na około 30 lat. Co więcej, rzeczywista przeciętna trwałość jest znacznie większa i wynosi nawet sto lat. W tym czasie dachówka ceramiczna może pokryć się warstwą osadu, co na szczęście w żaden sposób nie wpłynie na jej funkcje użytkowe. Można jednak przy specjalnych środków pozbyć się powstałego osadu lub profilaktycznie poprzez mycie regularne mycie takiego pokrycia dachowego zapobiec jego powstawaniu. W przypadku uszkodzenia pojedynczych elementów nie ma potrzeby wymiany od razu całego dachu — wystarczy skupić się na pojedynczej dachówce lub kilku popękanych elementów, co nie jest dużym obciążeniem dla portfela.