QL24 najlepsze arty w sieci | Jak wspomagać tlenoterapię?
15462
post-template-default,single,single-post,postid-15462,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
koncentrator tlenu

Jak wspomagać tlenoterapię?

Niedotlenienie organizmu jest potencjalnie stanem będącym niebezpieczeństwem nie tylko dla naszego zdrowia, ale też życia. Z tego typu schorzeniami zmagają się ludzie, których dotyczą wszelkie choroby układu oddechowego. Często w eliminowaniu takich przypadłości przepisuje się domowe leczenie tlenem. Wezwaniem do wdrożenia są przede wszystkim: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), rozstrzenie oskrzeli, zwłóknienie płuc, zwłóknienie torbielowate czy też BPD. Jeśli w grę wchodzi konieczność wdrożenia tlenoterapii, prawdopodobnie przyda się nam specjalny sprzęt.

Koncentrator tlenu jest urządzeniem, które sprawdza się w czasie stosowania zarówno w domu chorego, jak również w szpitalu, pod okiem lekarzy. Jego praca bazuje na zasysaniu oczyszczonego powietrza z otoczenia. Potem następuje sprężenie powietrza i mechanicznego oddzielenia tlenu od azotu. Ten ostatni przenika znowu do powietrza z otoczenia, tlen zaś użytkowany jest przez użytkownika aparatury który właśnie wtedy poprzez indywidualną maseczkę czerpie tlen o stężeniu od 91 do 95%. Omawiany sprzęt, podwyższając stężenie tlenu w płucach, umożliwi zapobiegnięcie kwasicy, będącej niezwykle przykrym skutkiem niedotlenienia.

Niezbędność rozpoczęcia tlenoterapii można bez problemu zaopiniować już po napotkaniu kilku kluczowych objawów choroby. Pośród nich notuje się problemy ze spaniem, nadmierne znużenie i poczucie ogólnego braku siły – niezależnie od podjętego wysiłku – a także osłabienie intelektualne i zachorowalność na zauważalnie wyższym poziomie.

Ze względu na niezwykle częste użytkowanie koncentratora tlenu w trakcie tlenoterapii, powinieneś poważnie przemyśleć swój ostateczny wybór. Najlepiej, aby do każdego użytkownika trafiały sprzęty niewiele ważące, średniej wielkości i wygodne przy przenoszeniu. Znaczenie mają energooszczędność, niegłośna praca, a dodatkowo nietrudna eksploatacja czy bezproblemowe działania związane z ciągłą konserwacją.