QL24 najlepsze arty w sieci | Wybór oświetlenia do kuchni – od czego zacząć?
15595
post-template-default,single,single-post,postid-15595,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wybór oświetlenia do kuchni – od czego zacząć?

Każda kuchnia jest szczególnym pomieszczeniem i stanowi wyjątkowe miejsce dla domowników. Jednak jej aranżacja przysparza niejednokrotnie wielu problemów. Dlaczego? Z jednej strony chcemy przecież, aby wnętrze było nowatorskie, a z drugiej maksymalnie praktyczne. Oświetlenie odgrywa w tej kwestii niebagatelną rolę.

Żyrandol do kuchni – jak wybrać najlepszy?

Oświetlenie kuchni zazwyczaj wymaga od nas głębszego przemyślenia. Sam proces jego projektowania determinuje co najmniej kilka czynników. W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę ustawienie mebli i sprzętów – to od niego zależy rozważenie możliwych opcji umiejscowienia lampy. Żyrandol w kuchni powinien oświetlać miejsce pracy, a jednak nie może nas razić. Przeważnie sugeruje się zamieszczenie żyrandola w kuchni nad blatem czy nad stołem. Najważniejsze, aby światło, które jest generowane, było dostatecznie intensywne i skoncentrowane. Jak możemy się domyślić, kolejny istotny element stanowi sufit. Niekiedy bywa on podwieszany, a żyrandol zostanie wówczas umieszczony w specjalnie zaprojektowanej wnęce. Stopień mocy lampy zależeć będzie od długości zwisu lampy. Jego wybór jest uzależniony od wysokości pomieszczenia.

Jak modnie oświetlić kuchnię?

Żyrandol w kuchni to nie tylko konieczny element wyposażenia, lecz również czynnik dekoracyjny. Mamy możliwość wyboru takiego designu, jaki najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu. Wszystko jest kwestią tego, czy żyrandole do kuchni mają za zadanie tworzyć typowo klasyczny wystrój wnętrza, czy też nowomodną aranżację. Na klasykę gatunku składają się biały i czarny kolor żyrandola i tradycyjny design. Nowatorskie trendy kumulują się dokoła skomplikowanych struktur oraz niezwykłych kształtów. Coraz chętniej decydujemy się zadziwiające formy i odważne kolory, które skutecznie ożywiają wnętrze. Natomiast łagodne barwy doskonale dopełnią wnętrze i przyczynią się do zachowania spójności.